Suknie ślubne w stylu greckim

Sukienki ślubne uszyte w greckiej stylistyce to fasony bardzo charakterystyczne: lekkie, zwiewne, proste i odcinane pod biustem. Są chętnie wybierane przez panny młode, z uwagi na ich prostotę. W stylu tym nie ma miejsca na obfite falbany i typowe dla stylu hiszpańskiego obszerne suknie na kole.

Sukienki greckie cechuje uwodzicielski minimalizm i delikatność, jakiej poszukuje wiele kobiet. Są one alternatywą dla dwuczęściowych kreacji z gorsetem, a ponadto bardzo ładnie podkreślają damską figurę, optycznie wydłużając ją, za sprawą owego odcięcia pod biustem. Poza tym większość z nich świetnie eksponuje także biust i wysmukla, śmiało można pokusić się o muślinową suknię kilka centymetrów dłuższą po to aby założyć do niej buciki na wysokim obcasie – bardzo dobra propozycja dla dziewczyn niskiego wzrostu.

Lekki fason i prosty krój sukni greckich powoduje, że przepięknie się układają. Dół sukni wykonany bywa zwykle z materiału swobodnie opadającego, dzięki czemu jest lekki i falujący podczas ruchów. Nie dodają one gabarytów sylwetce, a doskonale podkreślają jej atuty. Jeśli panna młoda nie jest przekonana co do minimalistycznego stylu sukni, śmiało może ją uzupełnić wybierając gustowne dodatki.

Grecka sukienka wcale nie musi być skromna, w salonach znajdziemy wzory zaprojektowane bardzo oryginalnie, odznaczające się typowymi cechami dla takiego stylu,jednak posiadające różnorodne rozwiązania w kwestii zapięć, wykorzystanych materiałów, koloru szarfy zawiązywanej pod biustem oraz z trenem lub bez. Trzeba przyznać, że prosty krój swobodnie opadającej sukni wraz z niezbyt długim trenem może okazać się bardzo dobrym wyjściem dodając kreacji elegancji a pannie młodej gracji.

Jeśli natomiast wybierzemy prostą suknię bez dodatkowych ozdób, można ją uzupełnić wyrazistą biżuterią. W takim wypadku gustowne i delikatne wyroby ze złota jak bransoletka na rękę, kolczyki i łańcuszek z wisiorkiem o lekko migoczącym oczku jak najbardziej będą odpowiednie. Można je nabyć w każdym upragnionym kolorze, natomiast mimo wszystko najlepiej prezentuje się nieskazitelna biel.

Częstym uzupełnieniem stroju panny młodej odzianej w sukienkę w stylu greckim jest fryzura upięta w luźny sposób lub stylizowana na takie, jakie noszono w starożytnej Grecji z migoczącymi wąskimi przepaskami. Inną ozdobą do włosów chętnie wybieraną są kwiaty tego samego koloru jak te użyte do bukietu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 25866 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/suknie-slubne-w-stylu-greckim/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdow in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435