Welony ślubne

Welon ślubny to nieodzowny dodatek do stroju ślubnego każdej panny młodej. Według tradycji jest znakiem wejścia na drogę nowego, dojrzałego życia. Obecnie coraz więcej dziewcząt rezygnuje z niego przyozdabiając włosy stroikami lub sztucznymi bądź żywymi kwiatami.

Mimo wszystko jednak warto upiąć welon w dniu ślubu, ponieważ jest to jedyna taka okazja w życiu, kiedy mamy pełny przywilej założenia go. Może być bardzo krótki lub bardzo długi z tiulu, ogranzy oraz szyfonu i ozdobiony lamówką. Te bardziej okazałe wykonane z koronki prezentują się bardzo pięknie dzięki ozdobnym haftom. Najróżniejsze formy welonów, jakie dzisiaj oferują w sprzedaży salony mody ślubnej sprawiają, że każda przyszła panna młoda może wybrać dla siebie coś oryginalnego.

W wersjach bardziej nowoczesnych welon ma postać dwuczęściową. Jedna z nich okrywa sylwetkę a druga krótsza opada na twarz tworząc tym samym woalkę. Tę dłuższą z nich można w każdym momencie odpiąć i na przyjęciu weselnym bawić się bez obaw. Ponadto krótkie welony zakończone ozdobnym odcięciem dobrze komponują się z sukniami okazałymi i bardzo dekoracyjnymi.

Natomiast prosty i gładki z delikatnym haftem nadaje się do sukienek skromnych jak kreacje greckie. Większość welonów mocuje się na głowie panny młodej przy pomocy specjalnego grzebyczka. Może być przypinany pod kokiem lub wyżej, zależnie od wykonanej fryzury. Warto wybierać welony z motywami podobnymi jak te na sukni ślubnej, wtedy strój panny młodej tworzy gustowną całość. Wzory na nich pojawiające się mogą być utworzone z koronki hiszpańskiej lub sznurkowej jak też z cekinów i koralików ręcznie naszywanych.

Z kolei, jeśli chcemy żeby ładnie się układał trzeba spryskać go lakierem do włosów,wtedy stanie się nieco sztywniejszy, lepiej się mocuje i kształtuje na głowie. Do sukien z długim trenem dobieramy także długie welony, czasami dłuższe niż sam tren. Chociaż wiele kobiet nie jest przekonanych co do welonu, warto zastanowić się nad jego kupnem, ponieważ po pierwsze jakaś ozdoba na głowie znaleźć się powinna, a po drugie ślub jest jedyną okazją ażeby ten welon upiąć.

Jeden jedyny raz stajemy na ślubnym kobiercu a welon to typowy symbol ślubny. Jeśli nie jesteśmy do końca przekonane, jakiego typu welon wybrać i czy zdecydować się na niego czy też na diadem, warto poradzić się w tej kwestii doradców pracujących w nowoczesnych salonach ślubnych.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 25826 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/welony-slubne/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #7 [internal in /home/xjd/public_html/d-v.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435